reklama

MIESZKANIEC ŻOR CHCIAŁ WRĘCZYĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOWI JASTRZĘBSKIEJ DROGÓWKI

Wczoraj o godz. 9.45 policjanci ruchu drogowego z jastrzębskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci poinformowali starszego mężczyznę o popełnionym wykroczeniu drogowym oraz o wysokości mandatu i punktach karnych. Kierowca, wiedząc o grożących mu konsekwencjach, postanowił załatwić sprawę w inny sposób. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 500 zł łapówki. Stróże prawa pouczyli mieszkańca Żor, że to, co próbuje uczynić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem.

Podczas kolejnej próby wręczenia pieniędzy (kierowca włożył banknot do policyjnego notatnika) stróże prawa poinformowali, że zostaje zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa. O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.