reklama

MOTOCYKLOWE ROZPOCZĘCIE SEZONU W ŻORACH

W minioną sobotę dwa kluby motocyklowe uroczyście rozpoczęły sezon. Sprzyjająca aura i coraz wyższe temperatury z pewnością zachęcają do wypraw na jednośladach.

Otwarcie sezonu przez dwa żorskie kluby rozpoczęło się udziałem w uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, a tuż po niej odbyła się uroczysta parada motocyklistów ulicami miasta.

Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali żorscy policjanci oraz motocykliści z rybnickiej jednostki Policji. W paradzie udział wzięło około 80 członków żorskich stowarzyszeń motocyklowych z WRM MC POLAND Chapter Żory oraz Souls’ Hunters Żory. Swój przejazd zakończyli piknikiem, na terenie ośrodka rekreacyjnego „Gwaruś”.

Realizując motto policyjnej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, w tym też dniu żorscy mundurowi ujawnili jednego motocyklistę bez uprawnień oraz innego, który jechał z prędkością 135 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h. Za przekroczenie prędkości o 65 km/h kierujący ukarany został mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi.

Realizujmy swoje pasje odpowiedzialnie – dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.