reklama

NAPADLI NA JUBILERA – UCIEKALI PRZED POLICJĄ

Do zdarzenia doszło u jednego z jubilerów w centrum naszego miasta.

Zamaskowani napastnicy trzymali w rękach łom oraz przedmiot przypominający broń. Po oddaniu strzału sterroryzowali obsługę sklepu. Łomem zniszczyli gablotę wystawową, skąd skradli duże ilości złotej oraz srebrnej biżuterii wartości około 160000 złotych.

Przechodnie zareagowali i zadzwonili na numer alarmowy, dzięki czemu mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania motocykla z dwoma mężczyznami w czarnych kaskach. Około kilometra od miejsca zdarzenia policjanci ruchu drogowego zauważyli opisany motocykl. Wtedy rozpoczął się pościg za uciekinierami. Do pościgu dołączyli policjanci będący w służbie. Pomimo desperackiej ucieczki, mężczyźni nie zdołali uciec mundurowym.

44-letni pasażer po uderzeniu w radiowóz spadł z motocykla. 40-letni kierowca jeszcze próbował uciekać, jednakże po uderzeniu w kolejny radiowóz stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. W trakcie pościgu uciekinierzy gubili swoje łupy oraz uszkodzili łącznie cztery radiowozy. Podejrzani po przebadaniu przez Zespół Pogotowia Ratunkowego zostali zabrani do szpitala.

Stróże prawa zabezpieczyli biżuterię, którą w trakcie pościgu gubili uciekinierzy. Broń, którą groził napastnik oraz z której oddał strzał, okazała się bronią gazową.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Fot. Własne oraz KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.