reklama

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI

Policjanci z jastrzębskiej grupy „Speed” zatrzymali po pościgu 34-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Jak się okazało kierujący osobówką uciekał ulicami miasta, ponieważ miał promil alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i ucieczki przed mundurowymi.

Tym razem jastrzębscy policjanci ze specjalnej grupy „SPEED” pełniący służbę w sołectwie Borynia zauważyli kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Kierowca osobówki przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, mimo tego kierowca nie zatrzymał się.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. W efekcie mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju szybko został zatrzymany. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że 34-latek miał promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jastrzębianin jest Poszukiwany. Kierujący został zatrzymany, a pojazd którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i ucieczki przed mundurowymi. Grozi mu 5 lat więzienia.

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.