reklama

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY WPADLI W TRAKCIE WEEKENDU

W trakcie weekendu jastrzębscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

Jeden z nich wpadł w nocy z soboty na niedzielę podczas kontroli drogowej na ul. Pszczyńskiej. Podczas patrolowania miasta policjanci zauważyli jak na wysokości skrzyżowania z ul. Połomską kierujący Skodą nie zastosował się do pionowego oznakowania. Po zatrzymaniu kierowcy zauważono również rozbitą lampę w pojeździe. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wynik na alkomacie wskazywał 0.6 promila alkoholu, dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz jest poszukiwany. Mieszkaniec województwa świętokrzyskiego został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego.

Kolejny kierowca wpadł po spowodowaniu kolizji na ul. Wiejskiej. Około godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę, kierujący Audi uderzył w zaparkowaną na parkingu Dacię i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadek poinformował właściciela pojazdu i policję. Kierujący Audi został zatrzymany na ul. Armii Krajowej. Jak się okazało 32-letni jastrzębianin był nietrzeźwy (nieoficjalnie wynik badania to około 3 promile). Z uwagi na to, że pasażerka również była nietrzeźwa i brak było możliwości przekazania pojazdu, Audi zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i o jego dalszym losie będzie decydował Sąd. Dodatkowo mężczyzna z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonej Dacii.

fot. własne

 

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.