reklama

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY ZATRZYMANI

We wtorek po godzinie 11.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o tym, że w środku osiedla 700-lecia w Żorach, po trawniku porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Mundurowi natychmiast udali się nie miejsce i błyskawicznie zlokalizowali pojazd, za kierownicą którego siedziała kobieta.

40-latka została poddana badaniu na alkomacie z wynikiem sięgającym ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Jak się okazało zanim wjechała na trawnik pomiędzy blokami, zdążyła też uszkodzić latarnię drogową.

Teraz nietrzeźwa kierująca stanie przed sądem, zapłaci wysoką karę grzywny, czasowo pożegna się z prawem jazdy i może spędzić 2 lata w więzieniu.

Dzięki podobnym zgłoszeniom mieszkańców w ostatnich dniach w ręce policjantów na terenie Żor wpadło także dwóch, innych kierowców. Pierwszy z nich, 36-latek, który wzbudził podejrzenia świadków zatrzymany został wieczorem, na Alei Zjednoczonej Europy kiedy prowadził audi mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz obowiązkowej polisy OC. Drugi, 26-letni kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni na osiedlu Pawlikowskiego z wynikiem sięgający nieco ponad pół promila.

Policjanci podkreślają, że obok działań podejmowanych przez nich w toku codziennej służby, takie zgłoszenia, jak te z ostatnich dni zdecydowanie pomocne są w walce z nietrzeźwymi kierowcami, którzy bacząc na niebezpieczeństwo jakie niosą dla innych użytkowników dróg, zwłaszcza tych niechronionych, zasługują na wielką pogardę.

fot. Policja

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.