reklama

NIETRZEŹWI ROWERZYŚCI Z MANDATAMI

W piątek około godziny 9:00 na Szerokiej policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy zaniepokoił mundurowych. Cyklistą okazał się 41-letni jastrzębianin, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany tego samego dnia około godziny 12:00 na osiedlu Zdrój. Badanie u 53-latka na zawartość alkoholu wykazała także ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypomnijmy: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń mówi:
• art. 87 § 1a – Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu-mandat 2500 złotych.
• art. 87 § 2 – Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka-mandat 1000 złotych.

Fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.