reklama

NIETRZEŹWY 72-LETNI KIERUJĄCY ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

We wtorek 8 lutego kolejny kierowca wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i nietrzeźwy wsiadł za kółko swojego samochodu. Jednakże dzięki wzorowej postawie świadka został ujęty i przekazany w ręce mundurowych z jastrzębskiej drogówki.

Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej, w trakcie robienia zakupów w jednym ze sklepów spożywczych, stojąc w kolejce wyczuł od mężczyzny, który stał przed nim, silną woń alkoholu. Gdy wyszedł ze sklepu zauważył, jak ten sam mężczyzna zaczyna cofać swoim pojazdem. Szybko podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy około godziny 14:15 zatrzymali ujętego 72-letniego jastrzębianina i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał.

Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Teraz 72-latkowi grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu. „Nie reagujesz-akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.