reklama

NIETRZEŹWY, BEZ PRAWA JAZDY I NIE SWOIM AUTEM…

25-latek z Żor odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został przyłapany przez policjantów wczoraj w nocy kiedy jechał ul. Stodolną bez świateł. Jak się okazało żorzanin nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami.

W nocy z 8 na 9 Lipca, około godz. 2.30 policjanci zauważyli na ulicy Stodolnej w Żorach kierowcę volkswagena, który jechał bez świateł. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na parkingu przed sklepem policjanci podeszli do niego i rozpoczęli legitymowanie. Już w pierwszej chwili wyczuli od niego silną woń alkoholu dlatego też postanowili go zbadać alkomatem.

Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia i wskazał na ponad 2 promile! Mężczyzna przyznał, że od godzin popołudniowych spożywał przez cały czas alkohol. Samochód, którym poruszał się należał do nowo poznanego znajomego, a 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za co mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia.

fot. Policja

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.