reklama

NIETRZEŹWY KIEROWCA AUTOBUSU

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna przewoził pasażerów, mając w organizmie promil alkoholu. Nietrzeźwy przewoźnik stracił już prawo jazdy, teraz dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia.

W środę około godziny 13.00 dyżurny jastrzębskiej odebrał telefon z informacją, iż najprawdopodobniej kierowca jednego z autobusów jest nietrzeźwy. Informacja ta niestety potwierdziła się.

Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce, gdzie zastali kierującego autobusem marki Mercedes-Benz. Od kierowcy wyczuli alkohol. Jak się okazało, 46-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego był nietrzeźwy – badanie wykazało u niego promil alkoholu. Kierujący autobusem od godziny 11.30 był w pracy i woził pasażerów. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Czujność świadka pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego, który narażał inne osoby na niebezpieczeństwo.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.