reklama

NIETRZEŹWY KIEROWCA ZESTAWU ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI INNEGO KIEROWCY

Przed godziną 1:00, w nocy z niedzieli na poniedziałek na numer alarmowy zadzwonił kierujący, który zauważył przed sobą ciężarówkę, która „odbijała się” raz od prawego, a raz od lewego krawężnika. Ten sposób jazdy świadczył, iż mężczyzna ten może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, bądź dzieje się z nim coś złego.

Nie czekając ani chwili mundurowi pilnie udali się na ulicę Nowopszczyńską w Żorach, gdzie zatrzymali do kontroli ciężarówkę wraz z naczepą. Szybko okazało się, że przypuszczenia były trafne – silna woń alkoholu wydobywająca się z kabiny pojazdu, a także mocno bełkotliwa mowa zawodowego kierowcy wskazywała, iż jest on kompletnie pijany. Badanie wykazało, iż 45-letni obywatel Bułgarii prowadził swoją scanię z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie.

Kierujący tłumaczył interweniującym policjantom, iż na postoju wypił tylko 5 piw, a później ruszył w dalszą trasę.

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kary finansowe.

Fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.