reklama

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY NA OSIEDLU W PAWŁOWICACH

Na ulicy Wojska Polskiego w Pawłowicach, policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd, który przy intensywnych opadach deszczu poruszał się bez włączonych świateł mijania. Już po otwarciu drzwi kierowcy, z wnętrza wydobył się intensywny zapach alkoholu, a kierowca wypowiadał się bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Przypuszczenia mundurowych, że 31-latek jest nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile. To jednak nie wszystko… Wspólnie z 31-latkiem jechała jego 5-letnia córka. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet pasów bezpieczeństwa.

Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi odpowiedzialność za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.