reklama

NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA WPADŁ NA TURYSTYCZNEJ

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 62-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, prowadził motorower, mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Dzisiejszej nocy, około godziny 1.30, policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy patrolując ulicę Turystyczną, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem z uwagi na podejrzany styl jazdy. Podczas rozmowy, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

fot. archiwum KMP

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.