reklama

NIETRZEŹWY ROWERZYSTA I PROWADZĄCY HULAJNOGE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ

27 Lipca około godziny 7:00 na al. Piłsudskiego policjanci ujawnili pierwszego nietrzeźwego rowerzystę. Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl jazdy wzbudził wątpliwości policjantów, co do trzeźwości cyklisty. Rowerzystą okazał się 36-letni jastrzębianin. Od mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości „miłośnika rowerowych podróży”. Okazało się, że kierujący ma w organizmie promil alkoholu. Osoba poruszająca się na hulajnodze elektrycznej została skontrolowana około godziny 12:40 na ulicy Korfantego. Badanie stanu trzeźwości u 68-latka wykazało także promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.