reklama

NIETRZEŹWY WPADŁ PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

Wczoraj policjanci prowadzący posterunek radarowy na ul. Połomskiej około godziny 12:20 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Seatem w związku z przekroczeniem prędkości. Jak się okazało był to początek problemów 39-latka.

Policjanci od razu zauważyli, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Oprócz wysokiej grzywny i zatrzymania prawa jazdy grozi mu też do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.