reklama

NIETRZEŹWY ZATRZYMANY NA PSZCZYŃSKIEJ

Funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa zauważył osobowego peugeota, który jechał ulicą Pszczyńską w Jastrzębiu-Zdroju. Kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, jechał zygzakiem, uderzając w słupki drogowe odgradzające pasy ruchu z uwagi na remont danego odcinka drogi.

Mundurowy, który na co dzień dba o bezpieczeństwo naszego Państwa, wcześniej będąc policjantem jastrzębskiej policji, postanowił go zatrzymać. Kierowany doświadczeniem widział, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Najważniejsze było bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego naszego miasta, a tym samym szybkie i bezpieczne zatrzymanie kierowcy peugeota.

Poinformował o swoich podejrzeniach dyżurnego jastrzębskiej policji i wezwał wsparcie. Chwilę później zajechał drogę osobówce i w bezpiecznym miejscu uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejscu po chwili był już patrol jastrzębskiej prewencji.

Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało, że 31-latek miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi minimum 5 tysięcy złotych grzywny oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.