reklama

NIEWYBUCHY ODNALEZIONE NA TERENIE MIASTA

Zabezpieczenie na ulicy Armii Krajowej oraz na Bziu, niewybuchów pochodzących prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczali niewybuchy do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj około godziny 15.20 oficer dyżurny został powiadomiony przez mieszkańca Jastrzębia-Zroju, że podczas prac w ogródku wykopał przedmiot przypominający niewybuch z II Wojny Światowej. Policjant, który należy do Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, potwierdził na miejscu, iż jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów.

Około godziny 16.45 oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, iż w trakcie prac w ogrodzie na Bziu także zostały odnalezione przedmioty przypominające niewybuch z czasów wojny. Mundurowi potwierdzili, iż było to 5 pocisków moździerzowych, 8 granatów oraz 5 pocisków przeciwlotniczych. Na miejscu została wyznaczona strefa bezpieczeństwa. Saperzy, którzy dzisiaj przybyli na miejsce przejęli czynności na miejscu odnalezienia niewybuchów.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

 

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.