NURD – AKCJA DROGÓWKI W CAŁYM KRAJU

26 lutego br. na terenie całego kraju, policjanci z drogówki w godzinach od 6.00 do 22.00 przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci jastrzębskiej drogówki również przyłączą się do działań. Zwracać będą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego.

Działania pn. NURD wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

fot. Archiwum

Galeria

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.