reklama

OBYWATELE CZECH ZATRZYMANI NA PODHALAŃSKIEJ ZA PRÓBĘ PORWANIA

Do zdarzenia doszło w środę 13 Lipca na jednej z ulic w Jastrzębiu-Zdroju.

Trzech mężczyzn około godziny 7:00 napadło na 34-latka, który wracał z pracy do domu. Agresorzy uderzali pięściami i kopali po całym ciele, strzelali do niego z broni pneumatycznej, po czym siłą wciągnęli go do samochodu. Przechodnie, którzy byli świadkami całej tej drastycznej sytuacji, powiadomili mundurowych.

Patrole natychmiast ruszyły na poszukiwania skody na czeskich numerach rejestracyjnych. Po paru minutach patrol ruchu drogowego, który jechał ulicą Podhalańska, zauważył skodę, która miała otwarte tylne drzwi, a z samochodu próbuje wyskoczyć mężczyzna. Natychmiast zatrzymali pojazd i przy wsparciu innych patroli zatrzymali trzech podejrzanych. 34-lateni jastrzębianin został przewieziony do szpitala z obrażeniami stłuczenia głowy, złamanie szczęki, złamanie oczodołu lewego, liczne krwiaki na całym ciele.

Okazało się, że sprawcami tego przestępstwa byli mieszkańcy Czech, dwóch w wieku 27 lat oraz 33-latek. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i czynności wykonanych przez jastrzębską prokuraturę, sąd zastosował wobec trzech kompanów środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwo pozbawienia wolności, sprawcom grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 5 lat.

Fot. Nadesłane oraz KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.