reklama

Odblaskowa akcja żorskich mundurowych

Za nami finał jarmarku świątecznego, który zakończył się przejazdem kolumny udekorowanych samochodów rozświetlonych tysiącami lampek. O bezpieczeństwo uczestników przejazdu zadbali żorscy policjanci ruchu drogowego. To już trzecia edycja wydarzenia „Świąteczne samochody” organizowanego przez żorskie stowarzyszenie motoryzacyjne.

 

Już przed startem rozświetlonego korowodu przy żorskim dworcu kolejowym zainaugurowana została akcja Centrum Organizacji Pozarządowych „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”, której celem jest zachęcenie pieszych do noszenia odblasków. Punktualnie o godzinie 17.00 ruszyła prowadzona przez żorskich mundurowych kolumna udekorowanych samochodów, która pojawiła się w niemal wszystkich dzielnicach Żor, by na koniec zagościć na dłuższy postój na żorskim rynku.

 

Mundurowi rozdawali opaski, torby i inne elementy odblaskowe, apelując do niechronionych uczestników ruchu drogowego o ich noszenie i stosowanie. Pamiętajmy, że to właśnie dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni dla kierujących, a przez to bezpieczniejsi!

Fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.