reklama

OSZUKAŁ BLOKADĘ ALKOHOLOWĄ W POJEŹDZIE

Policjanci, w trakcie pomiaru prędkości, dostrzegli kierującego Fiatem Punto, który w obszarze zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością.

Kierujący pomimo podania wyraźnego sygnału do zatrzymania celowo ominął mundurowych. Stróże prawa, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim, jednak kierujący fiatem nie zamierzał się zatrzymać, omijał pojazdy w miejscach niedozwolonych i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Mężczyznę zatrzymano kilkaset metrów dalej. Już po chwili policjanci poznali powód jego ucieczki, od kierującego wyczuli woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że nie jest to jego pierwszy raz, gdyż został już kiedyś ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu.

W jego pojeździe zamontowano blokadę alkoholową, którą oszukał z pomocą kolegi. Amator jazdy na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy, a pojazd, został odholowany. Wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie.

Odpowiedzialności za swoje zachowanie nie uniknie także jego znajomy, gdyż poprzez uruchomienie samochodu za kolegę, naraził innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.