reklama

PIJANY MIESZKANIEC ŻOR WPADŁ NA UL. STODOŁY

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Stodoły.

Mundurowi z grupy SPEED patrolując ulicę Pszczyńską zauważyli kierującego toyotą, który nie stosuje się do obowiązujących przepisów na skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej, Grodzkiej i Stodoły. Kierujący jadąc ulicą Grodzką przejechał skrzyżowanie na wprost w ulicę Stodoły nie stosując się do znaku C-8 – „Nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Mundurowi, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego natychmiast udali się za kierującym i na ulicy Stodoły zatrzymali Toyotę do kontroli drogowej.

Gdy mężczyzna uchylił drzwi pojazdu, mundurowi od razu wyczuli od 37-latka alkohol. Żorzanin miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd zatrzymał już wcześniej mieszkańcowi Żor prawo jazdę za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do znaków drogowych. O karze dla 37-latka zdecyduje sąd.

fot. własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.