reklama

PODSUMOWANIE AKCJI NURD

Akcja „NURD” trwała w piątek w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 11 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Okazuje się, że nie tylko kierujący popełniają wykroczenia. Mundurowi interweniowali także wobec pieszych i rowerzystów. Najczęściej popełnianym przez pieszych wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Z kolei, jeżeli chodzi o rowerzystów, to najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem była jazda wzdłuż przejścia dla pieszych.

Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 44 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść.

W trakcie działań doszło o potrącenia pieszej, która na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń ciała, natomiast kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy zdarzenia.

informacja: KMP Jastrzębie-Zdrój
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.