reklama

PODSUMOWANIE JASTRZĘBSKIEGO TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W dniach 15-21 maja 2023 r. jastrzębscy policjanci brali udział w 7. Światowym Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Wydarzenie koncentrowało się na zrównoważonym transporcie, które w szczególności promowało poruszanie się pieszo, na rowerze oraz korzystanie z transportu publicznego.

W ciągu ubiegłego tygodnia policjanci z jastrzębskiej jednostki czynnie uczestniczyli w 7. Światowym Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W trakcie zeszłego tygodnia mundurowi wykorzystywali radiowozy oznakowane i nieoznakowany wyposażony w wideo rejestrator, jak również ręczne mierniki prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali czy kierujący są trzeźwi, sprawdzali wyposażenia samochodów, a także ich stan techniczny. Ponadto policjanci obsługiwali zdarzenia drogowe na terenie naszego miasta.

Stróże prawa w trakcie tego tygodnia ujawnili ogółem 201 wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi łącznie nałożyli 174 mandaty, zastosowali 13 pouczeń i skierowali 14 spraw do dalszego postępowania. Ponadto udaremniono dalszą jazdę 4 kierującym po spożyciu alkoholu, 4 kierującym bez uprawnień, zatrzymano 3 prawa jazdy oraz 14 dowodów rejestracyjnych.

Fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.