reklama

POLICJANCI Z JASTRZĘBSKIEJ KOMENDY ZLIKWIDOWALI DZIUPLE I ODZYSKALI SKRADZIONY POJAZD

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji może znajdować się tak zwana „dziupla”. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że znajduje się tam auto, które zostało skradzione 26 kwietnia w Łodzi.

W piątek, 5 maja 2023 roku, jastrzębscy kryminalni przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu przeszukali posesję. W garażu oraz piwnicy stróże prawa ujawnili rozebrany w znacznym stopniu samochód marki kia. Obok leżały wymontowane od niego części.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że pojazd ten został skradziony na terenie Łodzi, a jego wartość szacuje się na 300 tysięcy złotych. Do sprawy został zatrzymany 35-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Jastrzębia-Zdroju. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratury, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.