reklama

POLICYJNY DRON NAD MIASTEM

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg należy do głównych celów policjantów drogówki. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Aby móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i dbać bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego, coraz częściej w codziennej służbie mundurowi wykorzystują policyjne drony.

Dzięki temu bezzałogowemu urządzeniu policjanci mogą rejestrować naruszenia przepisów i bezpośrednio po zdarzeniu pokazywać je często nieświadomym popełnionego wykroczenia kierowcom.

Tak też było w miniony poniedziałek na alei Jana Pawła II, gdzie policjanci z jastrzębskiej drogówki przy wsparciu drona czuwali nad bezpieczeństwem pieszych, w okolicy dwóch przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Kusocińskiego. Takie zachowania są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, którzy wchodziliby na pasy z lewej strony. W trakcie działań ujawniono 20 wykroczeń drogowych.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.