reklama

POLICYJNY DRON NAD WIŚLANKĄ W ŻORACH

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg należy do głównych zadań policjantów ruchu drogowego. Aby jeszcze skuteczniej walczyć z drogowymi piratami i podnieść bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego, żorscy stróże prawa podczas ostatnich działań wykorzystali policyjnego drona.

Akcja prowadzona była przez kilka godzin, w rejonie skrzyżowań drogi krajowej numer 81 tzw. „wiślanki”. Dron z pewnej odległości obserwował kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego takich jak przejazd na czerwonym świetle, rozmawianie przez telefon, czy jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Informacja o wykroczeniu natychmiast trafiała do patrolu, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał auto i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. W trakcie działań policjanci zarejestrowali aż 21 wykroczenia kierowców, z których najwięcej dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci z drogówki zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującym taryfikatorem (od 17 września br.) kierujący niestosujący się do sygnalizacji świetlnej za wykroczenie otrzyma aż 15 punktów karnych.

Fot. KMP w Żorach

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.