reklama

POŚCIG ULICAMI PAWŁOWIC

We wtorek, 13 kwietnia 2021 roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Pszczyny pełnili służbę w Pawłowicach, gdzie na ulicy Polnej dokonywali pomiaru prędkości.

Kierujący oplem przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Policjanci wydali polecenie zatrzymania pojazdu. Kierujący tego nie zrobił i podjął próbę ucieczki. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca nie reagował na wezwanie do zatrzymania.

Po kilku minutach mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. W pewnym momencie wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków. Stróże prawa podążali za nim i weszli do klatki schodowej. Obecny tam świadek pościgu wskazał miejsce ukrywania się poszukiwanego. Policjanci szybko odnaleźli zbiega w jednej z piwnic. Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 29-letni mieszkaniec Pawłowic.

Szybko wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo uciekinier odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

fot. archiwum własne

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.