reklama

POŻAR BUDYNKU PRZY LOMPY. JEDNA OSOBA PONIOSŁA ŚMIERĆ.

W poniedziałek 20 grudnia przed godziną 17 doszło do pożaru w budynku znajdującym się przy ul. Lompy.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek. Kierujący działaniami ratowniczymi zadecydował o zadysponowaniu kolejnych zastępów oraz zaalarmowaniu wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszego miasta.

Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego KMP w Jastrzębiu-Zdroju dowiadujemy się, że w budynku znajdowały się trzy osoby. Jeden z mężczyzn wyszedł o własnych siłach, drugi został ewakuowany przez strażaków. Obaj mężczyźni zostali przekazani pod opiekę Zespołów Ratownictwa Medycznego, które przewiozły ich do szpitala. Niestety podczas gaszenia pożaru, strażacy znaleźli ciało trzeciego z mężczyzn.

Z naszych ustaleń wynika, że do domu nie była podłączona energia elektryczna więc nie mogło dojść do zwarcia instalacji. Najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia przez przebywających w budynku mężczyzn. Jak udało nam się potwierdzić w KMP w Jastrzębiu-Zdroju, mężczyźni którzy opuścili budynek byli nietrzeźwi.

Aktualnie trwają policyjne czynności, które mają wyjaśnić dokładne przyczyny i przebieg pożaru.

fot. własne + KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.