reklama

POŻAR STAJNI W SKRZYSZOWIE

W piątek 26 lutego 2021r o godzinie 14:59 do dyspozytora Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, wpłynęło zgłoszenie pożaru stajni w Skrzyszowie na ul. Jana Pawła II.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów, cały budynek był już w ogniu. Obiekt był zbudowany w całości z drewna, a wykorzystywany był jako stajnia dla koni z wydzieloną częścią magazynową i socjalną. W momencie wybuchu pożaru wszystkie zwierzęta były na zewnątrz, na wybiegu. W budynku podczas pożaru znajdowały się dwie butle z gazem propan-butan oraz jedna na dwutlenek węgla. W trakcie działań zostały one wyniesione na zewnątrz.

W działania było zaangażowanych 15 pojazdów pożarniczych, w tym 11 gaśniczych. W akcji udział brało 56 strażaków, a działania na miejscu zdarzenia trwały ponad 2 godziny. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie została ustalona. Wstępnie straty wyceniono na ponad 100 000zł.

fot. własne oraz OSP KSRG Łaziska

 

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.