reklama

PRÓBOWAŁ UCIEC PRZEZ OKNO SAMOCHODU

Policjanci zatrzymali 38-latka, który wiedząc, że jest poszukiwany, próbował uciec za wszelką cenę. Mężczyzna usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowych. Zatrzymany okazał się osobą poszukiwaną. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeden z policjantów został zaatakowany w trakcie kontroli drogowej. Wszystko zaczęło się od informacji podanej przez dyżurnego jastrzębskiej komendy, o pojeździe marki Toyota, którym ma kierować osoba będąca pod wpływem środków zabronionych. Kilka minut później patrol ruchu drogowego zatrzymał ten pojazd na terenie miasta. Podczas przeprowadzania badania stanu trzeźwości kierującej, policjant zauważył, że mężczyzna siedzący na miejscu pasażera próbuje wyskoczyć z pojazdu przez okno od strony kierowcy. Mundurowy natychmiast ruszył, aby zatrzymać uciekiniera. Zdesperowany mężczyzna zdołał kilka razy kopnąć stróża prawa w głowę i zaczął uciekać. Po bardzo krótkim pościgu był już w rękach policjantów. Szybko wyszedł na jaw powód jego nieudolnej próby ucieczki. 38-letni mężczyzna był poszukiwany w związku z posiadaniem środków zabronionych oraz wprowadzeniem w obieg podrobionych pieniędzy.
Uciekinier usłyszał już zarzuty stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego wykonującego czynność służbowe do odstąpienia od tej czynności. Za przestępstwo to grozi kara odpowiednio do 3 lat pozbawienia wolności.

tekst/fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.