reklama

ROWERZYSTA Z PROMILAMI ZATRZYMANY PRZEZ PATROL DROGÓWKI

Wczoraj około godziny 14:50 jastrzębscy policjanci, patrolując ulice miasta, zauważyli na jednej z ulic w centrum miasta rowerzystę, który miał trudności z utrzymaniem równowagi.

Po zatrzymaniu i zbadaniu okazało się, że 70-letni jastrzębianin miał w organizmie dwa promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu – między 0,2 promila a 0,5 promila – oraz pod wpływem alkoholu – powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z innymi korzystającymi z dróg może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu nie tylko swojemu.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.