reklama

RUCHOME STANOWISKO DOWODZENIA PONOWNIE W JASTRZĘBIU

Przypomnijmy, że Ruchome Stanowisko Dowodzenia to pojazd, z którego można w terenie dowodzić policyjnymi siłami. Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia utrwalenie nawet najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Samochód ten jest również bardzo skutecznym narzędziem w walce z osobami łamiącymi przepisy drogowe.

Podczas kilkugodzinnych działań, w których jastrzębskich stróżów prawa wspierał policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odnotowano łącznie 32 wykroczenia. Mundurowi ukarali kierujących, którzy na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z ulicą Pszczyńską i Stodoły nie zastosowali się do znaku pionowego C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”.

Zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu obowiązuje już od dłuższego czasu, niestety kierowcy nadal nie stosują się do tego znaku, co wielokrotnie doprowadziło już do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych oraz powoduje duże utrudnienia w ruchu.

Celem tego typu działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości, wyeliminowanie zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu oraz usprawnienie płynności ruchu.

  1. fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.