reklama

RUCHOME STANOWISKO DOWODZENIA ZNÓW POJAWIŁO SIĘ NA UL. STODOŁY

Ruchome Stanowisko Dowodzenia było wsparciem dla mundurowych w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wykroczeń informacje przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymywały naruszających prawo kierowców. To działania podjęte przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

RSD to pojazd, z którego można w terenie dowodzić policyjnymi siłami. Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia utrwalenie nawet najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Samochód ten jest również bardzo skutecznym narzędziem w walce z osobami łamiącymi przepisy drogowe.

Podczas działań, w których jastrzębskich stróżów prawa wspierali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odnotowano łącznie 28 wykroczeń. Mundurowi ukarali kierujących, którzy na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z ulicą Pszczyńską i Stodoły nie zastosowali się do znaku pionowego C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu obowiązuje już od dłuższego czasu, niestety kierowcy nadal nie stosują się do tego znaku, co wielokrotnie doprowadziło już do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych oraz powoduje duże utrudnienia w ruchu.

Celem tego typu działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości, wyeliminowanie zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu oraz upłynnienie ruchu. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane.

 

fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.