reklama

STRACIŁ PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE

Jastrzębscy policjanci, z wydziału ruchu drogowego tym razem zatrzymali kierowcę audi. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz mandatu karnego i 10 punktów karnych kierującemu stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z grupy SPEED jastrzębskiej komendy w sobotę na ulicy 3 Maja około godziny 15.20 zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Powodem zatrzymania kierowcy osobówki do kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 km/h w obszarze zabudowanym. W efekcie tego mężczyzna został ukarany mandatem karnym, 10 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy.

 

Przypominamy:

Od 1 czerwca prędkość w obszarze zabudowanym przez całą dobę wynosi 50 km/h (nowy przepis nie podwyższa prędkości po godzinie 23.00 do 60 km/h), chyba że znaki pokazują inaczej. Można spotkać się z podniesieniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, jeżeli pozwalają na to warunki. W takiej sytuacji odcinek drogi musi być oznaczony znakiem B-33, ale trzeba pamiętać, że jeśli znak nie znajduje się pod tablicą D-42, to prędkość ze znaku obowiązuje wyłącznie do najbliższego skrzyżowania lub do odwołania.

fot. Archiwum KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.