reklama

ŚWIADEK ZAREAGOWAŁ, A POLICJA ZATRZYMAŁA NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Zdecydowana i szybka reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Do zdarzenia doszło w sobotę. Świadek zauważył mężczyznę awanturującego się na terenie stacji paliw, po czym zapalił papierosa. Świadek zwrócił jastrzębianinowi uwagę, aby nie wsiadał do pojazdu i wezwał policję. Niestety mężczyzna nie zamierzał czekać i oddalił się. Po chwili na miejsce przyjechał patrol drogówki. Mundurowi po ustalonym wizerunku szybko zatrzymali 39-latka i sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że świadek miał rację, w organizmie mieszkańca naszego miasta były prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych w policyjnych bazach wyszło na jaw, iż kierowca posiada już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za to samo przestępstwo.

Na nieodpowiedzialnego kierującego, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.