reklama

UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ BO NIE CHCIAŁO MU SIĘ Z NIKIM ROZMAWIAĆ

Dzisiejszej nocy parę minut po 1.00 jastrzębscy wywiadowcy podczas patrolu zauważyli na ulicy Granicznej samochód marki Mini Cooper na włoskich numerach rejestracyjnych, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za autem. Kierowca najpierw zwolnił, włączył światła awaryjne, po czym gwałtownie przyspieszył. Nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. W trakcie ucieczki swoją agresywną jazdą zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego. Po kilku kilometrach ucieczka zakończyła się również na ulicy Granicznej, gdzie pojazd został zablokowany przez policyjny radiowóz.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 40-letni jastrzębianin. Szybko wyjaśniła się też przyczyna jego ucieczki – mężczyzna był pijany. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu go w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma prawa jazdy oraz posiada dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W rozmowie z mundurowymi kierowca stwierdził, że uciekał także dlatego, że… „nie chciało mu się z nikim rozmawiać”. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.