reklama

UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ POLNYMI DROGAMI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy w miniony piątek po godzinie 16.00 zatrzymali na ulicy Libowiec samochód marki Citroen, którego kierującego poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wstępne badanie wskazało, iż kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi wydali kierującemu polecenie opuszczenia pojazdu, w tym momencie kierujący ruszył i zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg za kierującym. 34-latek próbując uniknąć odpowiedzialności, uciekał polami i polnymi drogami. Mundurowi na jakiś czas stracili z pola widzenia kierującego, jednak, gdy podjechali do miejsca jego zamieszkania, zastali mieszkańca powiatu wodzisławskiego na swojej posesji.

Jak się okazało, 34-letni kierujący, miał sporo na sumieniu, gdyż oprócz niezatrzymania do kontroli drogowej miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny wyszło na jaw, że w jego organizmie znajduje się ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz o losie 34-latka zdecyduje sąd.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.