reklama

WYBUCH GAZU NA MOSZCZENICY, JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA

Przed godziną 15:00 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym na ul. Komuny Paryskiej w sołectwie Moszczenica.

Jak poinformował nas oficer prasowny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju st. kpt. Łukasz Cepiel w budynku doszło do wybuchu butli z gazem. Podczas akcji strażacy znaleźli zwłoki starszego mężczyzny. Poza ofiarą jedna osoba została poszkodowana.

Na miejscu trwa akcja gaśnicza, w której bierze udział kilka zastępów Straży Pożarnej (OSP Jastrzębie-Górne, OSP Ruptawa i OSP Moszczenica).  Dodatkowo miejsce zdarzenia zabezpieczają dwa patrole Policji.

Artykuł będzie aktualizowany w miarę napływania nowych informacji.

 

Aktualizacja 18.07. g. 10:45 –

Jak informuje rzecznik prasowa KMP w Jastrzębiu-Zdroju w wyniku eksplozji dwie osoby zostały ranne. Poszkodowana 93-latka została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala. Ofiarą śmiertelna to 55-letni mężczyzna. Obecnie śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczynę wybuchu gazu, która będzie znana po przeprowadzeniu przez biegłych niezbędnych ekspertyz.

fot. Własne oraz nadesłane przez czytelnika + KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.