reklama

WYBUCH W BLOKU NA WROCŁAWSKIEJ

W dniu 27 lutego 2023 roku o godzinie 17:51 do tutejszego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym dziesięciopiętrowym.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej z terenu miasta. Kierujący działaniami ratowniczymi na miejscu potwierdził, że w jednym z mieszkań doszło prawdopodobnie do wybuchu. W środku ujawniono rozerwany pojemnik po dezodorancie oraz drugi okopcony.

Na skutek zdarzenia poszkodowany został lokator który w momencie zdarzenia znajdował się w mieszkaniu. Po udzieleniu na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Uszkodzeniu uległy drzwi balkonowe oraz kuchenka gazowa. Nie stwierdzono uszkodzeń konstrukcji budynku. Sytuacja nie wymagała ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku.

We współpracy z pogotowiem gazowym wykluczono nieszczelność instalacji gazowej. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala Policja.

W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży w sile 24 ratowników. Poza zastępami straży w zdarzeniu uczestniczyły również inne służby między innymi Policja, Pogotowie Ratunkowe, pogotowie gazowe, oraz pogotowie awaryjne spółdzielni mieszkaniowej.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Informacja: asp. Wojciech Wożgin KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju

Fot. Nadesłane przez czytelnika

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.