reklama

WYPRZEDZAŁ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH – ODMÓWIŁ PRZYJĘCIA MANDATU

Wczoraj policjanci z jastrzębskiej drogówki interweniowali na alei Jana Pawła II w obrębie skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego w Jastrzębiu-Zdroju wobec kierowcy audi.

Nieodpowiedzialny 27-letni kierujący osobówką wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym czasie na przejściu dla pieszych nie było niechronionych uczestników ruchu drogowego, bo mogłoby dojść do tragedii. Za to wykroczenie mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych. Kierowca nie miał także, zapiętych pasów bezpieczeństwa, za co został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne.

Jastrzębianin skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Wysokie kwoty mandatów mają dyscyplinować piratów drogowych i zachęcić kierowców łamiących przepisy drogowe do większej kultury na drogach. Wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo.

Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejścia, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na przejście dla pieszych.

Fot. Archiwum

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.