reklama

ZATRZYMANY NA LIBOWCU MOTOCYKLISTA STRACIŁ PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE

Od kilku lat obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W poniedziałek o godzinie 11.30 na ulicy Libowiec policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę, który jadąc yamahą, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. 57-letni jastrzębianin stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Fot. KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.