reklama

ZATRZYMANY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY

Ponad 2 i pół promila w wydychanym powietrzu miał 31-latek, który w niedzielę przed 16.00 prowadził pojazd poruszając się „zygzakiem”. Mężczyznę za kierownicą forda zauważył przypadkowy świadek, który widział jak kierowca jedzie ulicami Dworcową i Boczną w Żorach raz po raz zbliżając się to do prawego, to do lewego krawężnika.

Świadek nie miał oczywiście pewności, że kierowca jest pijany, jednak sposób w jaki poruszał się pojazd wzbudził u niego takie podejrzenie. Nie zastanawiając się długo zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o interwencję policjantów.

Kierowca został przebadany alkomatem, a urządzenie wykazało u niego sporą ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i teraz sprawa trafi do sądu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, okresowa utrata uprawnień do kierowania pojazdami i nawet do 2 lat więzienia.

informacja: KMP Żory

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.