reklama

ZNALEZIONO NIEWYBUCH NA TERENIE JEDNEJ Z POSESJI

Patrol saperski z gliwickiej jednostki wojskowej przejął dzisiaj odnaleziony niewybuch. O niecodziennym znalezisku stróżów prawa powiadomiła mieszkanka miasta, której mąż podczas prac porządkowych znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Ładunek zabezpieczali policjanci z jastrzębskiej komendy. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Wczoraj dyżurny jastrzębskiej komendy przyjął zgłoszenie o niecodziennym i niebezpiecznym znalezisku.

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wczoraj około godziny 19.00 na ulicy Grzybowej podczas prac ziemnych zauważył przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to statecznik granatu moździerzowego pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Teren, na którym znajdował się niewybuch, zabezpieczali mundurowi.

Dzisiaj znalezisko zostało przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków oraz zamykania dróg.

fot. Archiwum KMP

Galeria

reklama

Polityka cookies

Wykorzystujemy pliki cookies w celu poprawnego działania naszej strony. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.